Главная arrow Главная arrow З 1 січня реєстрацію майнових прав на нерухомість здійснюють не БТІ, а нові реєстраційні служби 21.02.2018 г.
.
З 1 січня реєстрацію майнових прав на нерухомість здійснюють не БТІ, а нові реєстраційні служби
Поки що в службі реєстрації черкащани консультуються та дореєстровуються.

З 1 січня в області працюють реєстраційні служби та діє новий централізований Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. В.о начальника реєстраційної служби в місті Черкаси Світлана Шуляк–Гончаренко зазначає, що...

вже 2 січня службу відвідали близько 40 осіб. Більшість хотіли отримати консультацію. Приходили також ті, хто встиг житло придбати чи продати, передати у спадок тощо, отримали свідоцтво про право власності, але не встигли його зареєструвати. Частина громадян хотіла перенести інформацію про своє майно та право власності на нього в новий реєстр. З них, до речі, не беруть держмита, тому операція ця коштує 120 гривень. Втім, зазначає Світлана Шуляк–Гончаренко, перереєстрації можна й не робити – державні реєстратори мають доступ до старих реєстрів і будуть паралельно ними користуватися.

Решта громадян, майнові права котрих вноситимуть в новий Державний реєстр, платитимуть до 239 гривень на одного власника, тобто приблизно стільки ж, скільки обходилася реєстрація в БТІ. Але Світлана Василівна переконує: "Воно того варте".

Тепер уся інформація про майно – і право власності, і оренда, і обтяження, і арешти, і заборони – буде зібрана в Єдиному для всієї України Державному реєстрі, а не розпорошена по кількох різних реєстрах. Ми не отримали ще допуску до Земельного реєстру, але він буде найближчим часом. Державні реєстратори бачитимуть повну картину. Навіть всі документи на житло будуть відскановані і внесені в базу. При реєстрації, звісно, це віднімає час, але тепер громадянам не страшна втрата документів.

Світлана Василівна вважає, що затишшя на ринку нерухомості традиційне і пов’язане воно з післяноворічним періодом. А приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Наталя Романій каже, що триватиме воно не більше місяця–півтора. Рівно стільки знадобиться нотаріусам, щоб отримати спецбланки та відпрацювати нову систему реєстрації. А система ця складна, трудомістка, і в ній багато зайвого, зізнається Наталя Василівна.

Довідка "Прес–Центру":

З 1 січня в області усі фізичні та юридичні особи зможуть отримати роз’яснення з питань діяльності органів державної реєстрації, оперативну консультацію та роз’яснення норм законодавства з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно за телефонами: 45–30–56 для області і 54–05–13, 54– 05–13 для м. Черкаси.

Источник: www.pres-centr.ck.ua

 
« Пред.   След. »