Главная arrow Главная arrow Тепер власником землі можна стати за 28 днів 21.02.2018 г.
.
Тепер власником землі можна стати за 28 днів

Про це та про ряд інших нововведень розкаже заступник начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Андрій Мирошниченко.

З 1 січня 2013 року чинне земельне законодавство в Україні зазнало значних змін. Реєстрація земельної ділянки і прав власності на неї відтепер розділена між двома відомствами...

Почали роботу одразу два нових реєстри – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, в якому реєструються речові права на земельні ділянки та їх обмеження, і Державний земельний кадастр, в якому земельні ділянки реєструються як об’єкти права.

Природно, людей хвилює, до кого їм тепер звертатися та скільки це займе грошей і часу. За словами завідувачки сектору взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Головного управління Держземагентства у Черкаській області Ольги Квятковської, землю можна буде оформити за 28 робочих днів.

Оформлення земельної ділянки зараз фактично розділено на два етапи, перший – виконання документації із землеустрою ліцензованою землевпорядною організацією на договірних засадах і другий етап – державна реєстрація земельної ділянки в територіальних органах Держземагентства та реєстрація права в реєстрі майнових прав.

Терміни здійснення реєстрації земельних ділянок чітко визначено діючим законодавством – на це відводиться 14 календарних днів (правда, лише у тому випадку, якщо не буде виявлено помилок у документації і вона не викликає додаткових запитань).

Після проведення державної реєстрації земельної ділянки, заявникові безоплатно надається витяг з Державного земельного кадастру про підтвердження внесення відомостей до нього.

Надалі дані про земельну ділянку в електронній формі передаються до Укрреєстру, де згідно з заявою громадянина здійснюється наступний крок – державна реєстрація прав на земельну ділянку. На цю процедуру відводиться не більше 14 робочих днів. Після отримання в порядку інформаційного обміну даними інформації про реєстрацію права на земельну ділянку, державний кадастровий реєстратор Держземагентства України вносить до Поземельної книги відомості про власників або користувачів земельної ділянки, а громадянин отримує свідоцтво про право власності на земельну ділянку.

Запровадження видачі з 1 січня 2013 року свідоцтв про право на земельну ділянку зовсім не означає, що слід негайно міняти державні акти на такі свідоцтва. Всі державні акти, видані відповідно до вимог раніше діючого земельного законодавства, вважаються дійсними. Їх заміна на свідоцтва буде здійснюватись поступово при продажу, даруванні, міні, інших трансакціях з землею.

Про це та про багато інших новацій у сфері земельного законодавства розповість 4 березня о 15.00 у приміщенні Головного управління Держземагентства у Черкаській області заступник начальника Головного управління Андрій Мирошниченко.

Допоміжні ресурси:


Головне управління Держземагентства у Черкаській області - www.dkz.ck.ua
Публічна кадастрова карта України - www.map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta


Источник:
www.pres-centr.ck.ua

 
« Пред.   След. »