Главная arrow Главная arrow Найдешевша квартира в Черкасах обійдеться майже в 20 тисяч доларів 21.02.2018 г.
.
Найдешевша квартира в Черкасах обійдеться майже в 20 тисяч доларів
Іллюстрація до новини ""Найбільший попит на ринку нерухомості в місті мають одно– та двокімнатні квартири та частини будинків. Їх купують в основному молоді сім’ї або батьки для своїх дітей.

Ми спробували знайти по оголошенню найдешевшу однокімнатну квартиру з ремонтом у Черкасах. Нею виявилась "малосімейка" у Південно–Західному районі вартістю 144 тисячі гривень (18 тисяч доларів). За ці кошти пропонується квартира на восьмому поверсі у дев’ятиповерховому цегляному будинку–гуртожитку.

Домовляюся про зустріч із господарем квартири Віталієм. Добиратися сюди зручно: за сто метрів від будинку розташована зупинка. Поряд є кілька дрібних магазинів, а через дорогу – супермаркет. До школи і дитсадка добиратися пішки близько 15 хвилин. Біля будинку є невеликий дитячий майданчик і лавки.

Входимо у будівлю і піднімаємося на ліфті. У будинку відносно чисто. Тамбур погано освітлений, є полиці для взуття. На підлозі старий лінолеум, місцями подертий. Тамбур, кухня і балкон спільні на три сімʼї. По сусідству мешкає літнє подружжя, в іншій квартирі живе молода дівчина з дитиною.

Кухня не обкладена плиткою, а лише пофарбована, як у студентському гуртожитку. Туалет і ванна – у квартирі, однак нероздільні. Є і гаряча і холодна вода. Спальня площею 18 квадратних метра. У ній поклеєні старі шпалери, вікна зі склопакетами. У квартиру підведений Інтернет і телебачення, але телефону немає. Із меблів – лише стіл і тумба для посуду, шафи та ліжка немає.

Отже, найдешевшу однокімнатну квартиру у гуртожитку можна придбати до 20 тисяч доларів. Однак не кожен погодиться жити в таких умовах. За комфорт у звичайній однокімнатній квартирі, де можна бути самому собі господарем, доведеться переплатити у середньому на 5–10 тисяч доларів більше.

Середня ціна на однокімнатну квартиру в Черкасах – 223 тисячі гривень (майже 28 тис. доларів).

Як розповів експерт ринку нерухомості Руслан Зоря, вартість квартири формується завдяки такому критерію, як привабливість і ліквідність району. Так, найдорожчі квартири на Митниці, у центрі та Південно–Західному районі. На ціну впливає також термін експлуатації будинку. Якщо будинкові більш ніж 60 років, вартість житла в ньому зменшується – наприклад, у "хрущовці", "сталінці", панельній дво– або пʼятиповерхівці. Також на вартість квартир впливають будівельні матеріали, з яких він побудований. Дорожчі квартири – у цегляних будинках, оскільки їхній термін експлуатації більший, вони тепліші і мають краще планування.

Крім того, на вартість житла впливає зовнішній стан будинку та під’їздів зокрема, благоустрій прибудинкової території, працюючі ліфти, поверх, на якому розташована квартира (найдорожчі поверхи – середні, з 3–го по 7–й) та загальний стан квартири (якість ремонту).

Вартість квартири у новобудовах та квартири на вторинному ринку практично не відрізняється. На вторинному ринку її компенсує ремонт. Черкащани здебільшого купують квартири, звертаючи увагу на її якісний стан і вартість, не дивлячись на те, чи квартира обжита, чи ні.

Середня вартість 1–кімнатної квартири у Черкасах:

Центр – 210 600–245 тис. грн.

Митниця – 226 800–259 200 грн.

Р–н. вул. Сєдова – 210 600–243 тис. грн.

Район залізничного вокзалу – 195 000–218 700 грн.

Південно–Західний район – 202 500–243 тис. грн.

Мікрорайон "Луначарський" – 218 700–243 тис. грн.

Район "Д" – 194 000–210 600 грн.
 

Источник:  www.pres-centr.ck.ua

 
« Пред.   След. »