Главная arrow Новости arrow Черкащину очікує рекордний врожай зернових 19.02.2018 г.
.
Черкащину очікує рекордний врожай зернових

В області передбачається висока врожайність зернових, зернобобових та круп’яних культур, а врожай озимої пшениці має бути рекордним.

За агрометеорологічними розрахунками, які враховують фактичний стан посівів, запаси вологи у ґрунті та очікувані погодні умови, цього року в Черкаській області передбачається висока врожайність зернових, зернобобових та круп’яних культур: озимої пшениці – 56 ц/га, озимого жита – 29 ц/га, озимого ячменю – 38 ц/га, ярого ячменю – 37 ц/га, гороху – 22 ц/га, вівсу – 27 ц/га, гречки – 12 ц/га, кукурудзи – 80 ц/га, проса – 23 ц/га. При цьому врожай озимої пшениці має бути рекордним.

Валовий збір зерна, при площі посіву 635,8 тис. га, може наблизитися до рясного попереднього року – в межах 4,0 млн. т. У порівняні з 2013 роком умови для формування врожаю ранніх хлібів в області складаються значно кращі. Це, в першу чергу, пояснюється подовженням вегетаційного періоду, більш сприятливими погодними умовами у весняно-літній період (температурний фон, значні дощі у травні – на початку червня), відсутністю суховійних явищ у період формування та наливу зерна ранніх хлібів та достатніми запасами вологи у ґрунті. Повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.

Підготував: Ірина МЕЛЬНИК - pres-centr.ck.ua/tape/42419
Джерело: Черкаська ОДА

 
« Пред.   След. »